מאמרים

שוגים אנו בהנחה שאין מקום למתרגעים בסדר חיינו והבנתנו, קצב החיים מוביל אותנו לעשייה רצופה וחסרת פשרות על מנת להגיע ליעדים, למטרות שהוצבו  או הצבנו בפנינו. ריצה אין סופית סביב הזנב של עצמנו לא בהכרח יוצרת תנאים אופטימלים להישגים או לתוצאות מבורכות יותר.
ישגה מי שיחשוב שקצב החיים לא מניח לנו לבצע תהליכים מזינים ומעצימים ואין זמן להתרגעות.
מיהו הגמד שעומד מאחורי מוחנו ויוצר רושם שאנו חייבים כל הזמן להוכיח עשייה, מיהו שקובע שעלינו לנצל כל רגע על מנת להיות יעילים, מי אומר שאין ההזיה או ההרהור או הפנטזיה מעשירה את מוחנו ויוצרת כר נרחב ביותר להוציא מהכוח לפועל, האין זו דרך ״הזימון״.
כל אחד מאיתנו נתקל בודאי בעבר בהורה, או מורה או מעסיק שרטן ואמר ״ מה אתה חולם״? או ״מספיק לבזבז את זמנך בחלומות בהקיץ״, ואני אומרת שחייב אדם למצוא לו זמן לחלום, להרהר או להיכנס לפנטזיות הכי לא אפשריות , כמובן אין הכוונה להרהור שלילי, פחדים או רעיונות זדוניים ,הכוונה לרצונות מודחקים וחלומות שלא העזנו לחלום כי זה לא מציאותי.
רגע של שקט, רגע של שלווה יכולים לגרום להגיג לעבור בהבזק במוחנו ולהבהיר שורה של אי הבנות או תשובה שחיכינו לה זמן רב.
אנחנו פועלים כמשדר ענק שמשדר את רצוננו ליקום וכמקלט שקולט מסרים מהיקום ואותם הגיגים יוצרים  תשדורת שמספקת עבורנו תמסורת נפלאה מהיקום, האם לא קרה לכם שחשבתם על אדם בהרהור קל ומיד הוא התקשר או הופיע, האם לא קרה לכם שחשבתם על סיטואציה מסוימת ומצאתם עצמכם נמצאים בה.
כן ,אנחנו אחראים על חיינו, מתכננים את חיינו אך שכחנו שיש תכנון שאינו נראה לעין שקשור במוח המשדר או  ברצון הגבוה שלנו.
כל מחשבה בוראת, משמע יש להישמר ממחשבות שליליות ולברך את החיוביות, יש להתייחס לרצון הגבוה שלנו ולא לוותר על חלומותינו.
התבוננות פנימית במה אנחנו מבקרים לעשות לעומת מה אנחנו עושים יענה על שאלה זו, אל לנו לבקר עצמינו ואל לנו להצטער על שלא הצלחנו במטלה מסוימת או בנושא מסוים .
לכל חלום יש את זמן ההבשלה שלו, ואין הדברים יוצאים אל הפועל מיד כשם שילד שנולד היה תחילה מחשבה של הוריו על רצון להיות הורים, לכל רעיון או חלום יש זמן פעולה וזמן הבשלה .
תשאלו מדוע כתבתי שורות אלו, אני טוענת שהכאוס בעולם הוא תוצאה של הצורך בשינוי וכשם שהשינוי בא כרעיון יש זמן להיווצרות השינוי ויש לתת לכל אחד ואחד את המקום והזמן להתרומם מהמקום התקוע ולנער עפר שכיסה אותו ,אלא שהשתוללות אינה באה בחשבון וכשאנו רואים השתוללות כמו השתוללות החמס אנו מבינים שאין כאן התנערות מעפר אלא צורך בהשתלטות, אין כאן חשיבה חיובית אלא חשיבה משתלטת על מנת לתפוס מקום ולהרוג וזה בדיוק כמו המחשבות הטובות והרעות שבתוכנו, ״הבא להורגך השכם להורגו״, מחשבה שלילית יש להרגה טרם השתלטה עלינו ואילו מחשבה חיובית שמאפשרת לנו להתרומם ממקום נמוך למקום גבוה, תורמת לעצמינו ונמצאת בתאום רצונותיהם של האחרים ויכולה לרקום עור וגידים.
כמו במיקרו שהוא המחשבות האישיות שלנו כך במקרו המחשבות של קבוצות גדולות, כל תוכנית שמשדרת בתדר התואם לתדר הקיום יש לה אחיזה במציאות ומה שלא תואם את התדר האוניברסאלי. יכול אומנם להיווצר  אך יגווע עם הזמן ויזרע נזק וחורבן.
זו לדעתי צריכה להיות נקודת מבט של ההתבוננות שלנו בצורה מודעת על יחסינו עם עצמינו והסובבים אותנו
מי ייתן ונוכל כולנו לרטוט בתדר נעים ומתואם לרצון הגבוה שלנו ושל האחר ונוכל לחוש בהרגשת המקום הרגוע הזה....
שתהיה שנה אזרחית נפלאה לכולנו
באהבה וחיבוק חם ציפי

 


Powered by Artvision | Truppo Websites